SORUNLARINIZIN ÇÖZÜMÜNÜ ERTELEMEYİN, ÖNÜNÜZDEKİ ENGELLERİ KALDIRARAK ONLİNE PSİKOLOG DESTEĞİ ALIN

 

 

Online psikolog desteği yani online psikoterapi hizmeti gün geçtikçe yaygınlaşmakta olan bir hizmettir. Online terapi, etkinliği bilimsel olarak desteklenen bir psikoterapi yöntemidir.

Araştırmalar online ortamın danışan ve terapist arasında sağlam ve destekleyici bir ilişki kurmaya engel olmadığını göstermektedir. Online terapi doğru koşullar altında uzman kişiler tarafından sağlandığı sürece, yüz yüze terapi modelinde olduğu kadar etkili bir psikoterapi yöntemidir.

Online psikolog hizmeti Skype Görüntülü Konuşma programı aracılığı ile gerçekleştirilmekte olup bir SKYPE hesabınız yoksa ücretsiz ve kolayca indirebileceğiniz bir program ile sağlanmaktadır.

 

 

 

KİMLER ONLİNE TERAPİYİ TERCİH EDEBİLİRLER?
 • Yurt dışında yaşayan ve Türkçe terapi almak isteyen kişiler
 • Yoğun çalışma temposu nedeniyle psikolog ofisine gitmekte zorlanacak kişiler
 • Yaşadığı yerleşim bölgesinde tercih edebileceği bir psikolog bulamayan kişiler
 • Yüz yüze görüşmekten çekinen kişiler
 • Bir sağlık sorunu nedeniyle evden çıkmakta zorluk yaşayan kişiler
 • Ev konforunda görüşmeyi tercih eden kişiler

 

ONLİNE TERAPİ HANGİ DURUMLARDA UYGUN DEĞİLDİR?
 • Psikiyatrik atak veya psikiyatrik kriz durumları için uygun değildir.
 • Psikotik bozukluk öyküsü olanlar için uygun değildir.
 • Disosiyatif bozukluklar için uygun değildir.
 • 18 yaşın altındaki kişiler için uygun değildir.
 • Şiddetli depresyon, intihar düşünceleri ve kendine zarar verme gibi durumların varlığında uygun değildir.
 • Kişinin başkalarına zarar verme riskinin bulunduğu durumlar için uygun değildir.

 

ONLİNE EMDR TERAPİSİ NASIL GERÇEKLEŞMEKTE?

EMDR Terapisi etkililiği kanıtlanmış bilimsel bir psikoterapi yöntemi olup online olarak da sıkça tercih edilmektedir. EMDR Terapisinde temel amacı danışanda görsel, işitsel veya dokunsal olarak çift yönlü uyarım sağlayabilmektir. Yüz yüze gerçekleştirilen seanslarda çift yönlü uyarım parmak hareketleri, çeşitli sesler veya çubuk gibi araçlarla dokunsal olarak gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca yüz yüze seanslarda kullanılabilecek çeşitli teknolojik aletler de bulunmaktadır. Online terapide ise bu durum değişmektedir. Birçok terapist kendisi için farklı yöntemler kullanabilmektedir. En bilinen yöntemlerden birisi ise EMDR Kit adında bir programın danışanın telefonuna indirilmesi ile birlikte online terapide bu programı kullanmasıdır. Bu programı kullanmak için sadece bir kulaklığa ihtiyaç duyulmaktadır.

 

ONLİNE TERAPİ ALMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

0 541 365 71 30 numaralı telefon aracılığıyla iletişime geçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz. Size uygun bir gün ve saat için randevunuz oluşturulduktan sonra ödemenizi size iletilecek olan banka hesap numarasına ileterek randevu saatinizde SKYPE hesabınızda hazır olmanız yeterli olacaktır.

 

ONLİNE TERAPİ GÖRÜŞMELERİ İÇİN GEREKEN TEKNİK ALTYAPI NEDİR?

Online terapi için hızlı bir İnternet bağlantısı ve gerekli programın (Skype) kurulu olduğu bir bilgisayar, tablet ya da cep telefonu gerekmektedir.

ONLİNE TERAPİ ÜLKELERİN GEÇERLİ MESLEKİ BİRLİKLERİ TARAFINDAN KABUL GÖRMÜŞ BİR YÖNTEM MİDİR?

Telepsikoloji ve Telepsikiyatri kavramları ülkemizde yakın zamanda yaygınlaşmaya başlamıştır. Bilgisayar destekli çevrimiçi (online) Psikolojik Danışmanlık adı ile tanımladığımız hizmet, ülkemizde Türk Psikologlar Derneği Etik Yönetmeliği’nin 7.4 numaralı maddesinde Geleneksel olmayan Psikoterapi Ortamları başlığı altında sınıflandırılmış olup “Online Terapi” adıyla tanımlanmaktadır (Türk Psikologlar Derneği Etik Yönetmeliği). Online Terapi, aynı zamanda Amerikan Psikiyatri Birliği tarafından da kabul edilmiş bir yöntemdir.